Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç Sektörüne Özel Sosyal Medya Platformu Geliyor

İlaç Sektörüne Özel Sosyal Medya Platformu Geliyor
Buğrahan Ceylan

Sosyal medya platformları ilaç sektörü içinde hızla gelişmeye devam ediyor. Bu gelişme ve kullanım oranlarındaki artışın farkına varan bir orta büyüklükteki ilaç firması, yalnızca ilaç sektörüne özel olmak üzere bir sosyal ağ platformunu hizmete açtı.

West Coast Pharmaceuticals isimli şirket, pharmaneed.com isimli bir web sitesi açarak, hem ilaç firmalarının hem de profesyonellerin kendi aralarında bir ağ oluşturabilmelerini amaçlıyor. Pharmaneed.com CEO’su Parth Patel; ilaç sektöründe bu ihtiyacın çok yüksek olduğunu, pharmaneed.com web sitesinin de zamanla bu ihtiyacı giderecek büyüklüğe erişeceğini umduklarını belirtti.

İlaç sektöründe çalışan profesyoneller bu sayede web site içinde kendilerine ait bir sayfa açabilecek ve hatta bu sayfaları kişiselleştirme imkanına sahip olacaklar. Özel sayfa tasarımlarından, renk düzenine kadar düzenleyebilecekleri profil sayfalarında, blog yazıları yazabilme, makaleleri paylaşabilme, reklam verebilme ve ürünlerini öne çıkarabilmek gibi imkanları olabilecek.

 IMS Institute for Healthcare Informatics tarafından bu Ocak ayında yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarında; ilaç firmalarının yaklaşık %50’si sağlık bilgisi için hastalarıyla iletişime geçmek için sosyal medyayı kullanmaktadır.

Engaging Through Social Media” isimli çalışmada elde edilen verilere göre, en iyi ilk 50 ilaç firması özellikle Facebook, Twiiter ve YouTube’da aktif olarak bulunmaktadır. Pharmaneed.com CEO’su Patel’e diğer büyük sosyal ağ platformlarıyla nasıl yarışacakları sorulduğunda ise; pharmaneed.com’da diğer platformlardan farklı olarak, ilaç firmalarının istediği parametrelerin kullanılacağı ve bunlara göre kampanyaların oluşturulacağını söyledi.

 

Submit a Comment