Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İngiltere Merkezli Girişim Medopad, Silikon Vadisinde Bulunan Sağlık Şirketi Sherbit’i Satın Aldı

İngiltere Merkezli Girişim Medopad, Silikon Vadisinde Bulunan Sağlık Şirketi Sherbit’i Satın Aldı
Sevde Çakmak

Sağlık teknolojisi girişimi Medopad, Silikon Vadisindeki sağlık veri sistemleri şirketi Sherbit’i satın alarak ABD pazarına yönelik önemli bir hamle yaptı; satın alma tutarı şirket tarafından gizli tutulmaya devam ediyor.

Sherbit’in CEO’su, ekibi ve danışma kurulu Medoped’e katılarak, teknolojilerini ABD’de bulunan Üniversite Hastanelerine taşıyacaklar.

Medopad’in CEO’su Dan Vahdat yaptığı açıklamada “Sherbit şirketi, Mayo Clinic, Tufts Medical Center ve Jefferson Health gibi ABD merkezli prestijli sağlık kuruluşlarıyla olan çalışma geçmişinden dolayı başarılı bir duruşa sahip” diye belirterek sözlerine, “ Bu devralma yoluyla bundan böyle Medopad, bünyesinde kullandığı teknoloji imkanlarını, nadir görülen hastalıklardan tutun kronik hastalıklara kadar açığa çıkacak çeşitli hastalıkların tedavisini sağlamak için kullanacak.” diye devam etti.

Hastaların uzun süreli hastalıklarının takibini sağlamak için kurulan girişim Medoped, önde gelen İngiliz hastanelerine de alanında hizmet veren başarılı şirket . Medoped’in satın aldığı Sherbit ise, kullanıcıların daha sağlıklı olmak adına giyilebilir takip cihazları üzerinden uyku ve fitness verilerine erişmesini sağlıyor. Bu anlamda iki şirketin teknolojilerini birleştirmesi, sağlık teknolojisi alanında yeni gelişmeleri beraberinde getirecek.

Kaynak: Business Insider

Submit a Comment