Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İşverenlerin, Çalışanlarla Etkileşimiyle İlgili NBGH Anket Sonuçları

İşverenlerin, Çalışanlarla Etkileşimiyle İlgili NBGH Anket Sonuçları
Kubilay Han Uluerim

Xerox Human Resource Services and the National Business Group on Health (NBGH) tarafından 213 işverene yapılan bir ankete göre, çalışanların %50’si sağlıklarıyla ilgili olarak işverenleriyle irtibata geçmek için akıllı telefon uygulamaları kullanıyor.

2013 yılında yapılan anketteki %13 sonucuyla karşılaştırılınca, oldukça fazla bir büyüme olduğu göze çarpıyor. Xerox HR Services’de Buck Consultants tarafından yürütülen ankette, işverenlerin %72’si 5000 kadar çalışanı ankete tabi tutmuş. Telefon uygulamalarından sonra sırada, %34 ile aktivite takip cihazları, %33 ile sosyal medya ve %31 ile çeşitli oyunlaştırma projeleri var. ”Giyilebilir teknolojiler gibi yeni gelişmeler sayesinde, işverenler çalışanları takip etmekle kalmıyor, onları motive edip kendi sağlıklarıyla ilgilenmeleri konusunda teşvikte de bulunabiliyorlar. Bu sayede çalışanların performansı, kazancı ve sağlıklarına direkt olarak etki edilebiliyor.” diyor NBGH Başkan Yardımcısı Karen Marlo.

Xerox NBGH study

İşverenlere yapılan bir diğer anket ise, 2-3 sene sonra hangi teknolojileri benimseyecekleriyle ilgili. Ankete katılan kişilerin %40’ı, sağlık takibi sensörleri ve yazı tabanlı mesajlaşma sistemlerini iş yerlerine kabul uygulayacaklarını söylüyor. %38’i ufak testler ve bulmacalar gibi oyunlar hakkında düşünürken, %32’si radyo yayınları yapacağını söylüyor.

Submit a Comment