Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iWatch, FDA Kapısında

iWatch, FDA Kapısında
Can Aytı

Merakla beklenen Apple iWatch’ın lansman için hazır olduğu bildirildi; ancak, yine de FDA onayını bekliyor. Şu anda, cihaz biyometrik sensörleri, kalp hızı, kan basıncı ve glukoz düzeyi izleme özellikleri için tıbbi donanım olarak belgelendiği için FDA onayı alması gerekiyor.

Şu an için FDA, iWatch’ın kendi şartlarını karşıladığına emin olurken, Apple’da Meksika, Tayvan, Rusya ve Japonya gibi ülkelerde de cihaz için patent başvurularında bulunuyor. 2013 yılında Apple, iWatch için Nike’nin danışmanı Jay Blahnik’i kadrosuna katıp, aralık ayında da ürünü tartışmak için FDA’in kapısını çalmıştı.

Apple-iWatch-FDA-

9to5Mac adlı sitenin haberine göre, Apple, iWatch’ı test etmesi için birkaç profesyonel sporcu ile anlaşmış durumda. Bu sporcuların arasında LA Lakers oyuncusu Kobe Bryant ve Boston Red Sox oyuncusu Dustin Brown da bulunmakta.

iWatch’ın lansmanının bu ekim ayında yapılması planlanıyor. Tayvan asıllı üretici, Quanta Computer, gelecek ayda iWatch üretimine başlayacağını duyurdu bile. İlk yıl içerisinde 50 milyonun üzerinde satış planlayan Apple, eğer cihaz FDA onayı alamazsa, kan glukoz izleyicisinin ilk üretime dahil olamayabileceğini belirtti.

Submit a Comment