Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MUrgency, Hindistan’ın Tamamını Kapsamaya Hazırlanıyor

MUrgency, Hindistan’ın Tamamını Kapsamaya Hazırlanıyor
Kubilay Han Uluerim

Akıllı telefonlar için acil müdahale uygulaması geliştiren MUrgency Inc., Axilor Ventures girişimci fonu sayesinde şimdilik ifşa edilmeyen miktarda para biriktirdiğini açıkladı. Elde edilen paranın markanın gelişimi, eleman alımı, teknolojinin gelişimi ve çaplı operasyonlar için kullanılacağı söyleniyor.

ABD merkezli şirket, Harvard Üniversitesi mezunu Shaffi Mather tarafından 2014 yılında kurulmuş. Mather, daha önceden Ziqitsa Healthcare Ltd. şirketini de kurmuş deneyimli birisi.

Hindistan’daki çalışmasını Şubat ayında Chandigarh, Mohali ve Panchkula şehirlerinde başlatan şirket, 36 hastane acil bakım odası, 40’tan fazla ambulans ve 350 tıbbi profesyonelden oluşan bir müdahale şebekesi kurmuş. Açıklanana göre, ortalama 9dk 20sn müdahale süresi olduğu söyleniyor.

MUrgency, BCtA @ UNDP (Business Call to Action at the United Nations Development Programme) üyeliği ve Stanford ChangeLabs, Harvard Asia Center, MIT Global Health akademik ortaklığıyla geliştirilmiş.

“30 Haziran’a kadar Pencap’ın tamamını, 2018’e kadar tüm Hindistan’ı kapsayacağız.” diyor MUrgency Inc. Yöneticisi Sweta Mangal.

Submit a Comment