Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Omada, AMA ve Intermountain Diyabete Karşı Birleşiyor

Omada, AMA ve Intermountain Diyabete Karşı Birleşiyor
Kubilay Han Uluerim

San Francisco merkezli davranışsal sağlık firması Omada Health, American Medical Association (AMA) ile ortaklaştığını ve Intermountain Healthcare‘in yeni müşterisi olduğunu duyurdu. Bu gelişmeler ışığında Omada’nın diyabet önleme programı Prevent‘in Intermountain tarafından kullanılacağı söyleniyor.

Üçlüden gelen açıklamaya göre; bu girişim AMA’in diyabet öncesi farkındalığı arttırma çabalarını ve Intermountain’ın toplum sağlığı stratejilerini Omada’nın Prevent programı ile birleştirecek. Doktorlar ve bakım ekipleri uzaktan hastaları takip edebilecekler ve tavsiyede bulunacaklar.

“Omada’nın Intermountain’nın diyabet önleme programına katılması hastaların CDC onaylı bir programa erişimini kolaylaştıracak. Omada programına erişimin hastalarla etkileşimi arttıracağını ve tedavi sonuçlarını ileriye götüreceğini öngörüyoruz.”

– Dr. Elizabeth Joy, Intermountain

Diyabet önleme programları bir süredir hayatımızda yer alıyorlar. Lakin Omada’nın hizmeti gibi dijital modeller daha oldukça yeniler. Institute for Clinical and Economic Review (ICER) tarafından yakın zamanda yayımlanan bir raporda CDC onaylı diyabet önleme programlarının karşılaştırmalı değerlendirmelerini görebiliyoruz. Bu raporda üç uzman üç farklı diyabet önleme programını inceliyor.

Bunlar:

 

  • Kişisel programlar
  • Normal koçluk destekli dijital programlar
  • Dijital koçluk destekli dijital programlar

 

İnceleme sonunda ortaya çıkana göre; kişisel programlar başarı sırasında en yukarda iken diğer modeller de geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında hiç de fena değil.

Submit a Comment