Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nuffield Health, TrakCare Elektronik Hasta Kayıt Sistemine Geçiyor

Nuffield Health, TrakCare Elektronik Hasta Kayıt Sistemine Geçiyor
Kubilay Han Uluerim

Birleşik Krallık’ta hastane, spor salonu ve kurumsal sağlık sigortası programları yöneten, kâr amacı gütmeyen Nuffield Health, InterSystems’in TrakCare sistemini kullanarak, elektronik hasta kayıt uygulamasına başlayacak.

Şirketin dijital ve bilişim şefi Alan Payne, karışık bir organizasyon kurulumundan, daha basit ve kullanıcı dostu bir sisteme geçeceklerini söylüyor. Payne’in dediğine göre, Nuffield Health’in 31 hastanesinde eski bir sistemin 31 farklı versiyonu kullanılıyor. TrakCare’in hastanelere yüklenmesiyle hizmetin hızlanması, modernleşmesi ve bulut tabanlı bir sisteme geçilmesi planlandığı belirtiliyor. Aynı zamanda, şirketin 77 spor salonunu da sisteme dahil edeceklerini açıklayan Payne, müşteriler için daha kullanışlı bir sağlık hizmeti sunacaklarını söylüyor. ”Spor salonuyla ve hastaneyle ilgili ayrı kayıtlarınız olmayacak. Hepsini tek bir çatı altında toplayacağız” diyerek yeni teknolojinin önemini vurguluyor.

Sistemin bir diğer kolaylığı ise, bir hastanın ameliyat olmadan önce, ameliyat hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve operasyon sonrası doğru beslenme ve iyileşme planlarına erişebilmesi. InsterSystems Ülke Yöneticisi Mark Palmer ise ”Nuffield Health’in HER partneri olarak bizi seçmesine çok memnunuz. Birlikte çalışarak, müşterilere sağlık hizmeti verme yolunda beraber gideceğiz” diyerek 2 firmanın ortaklığı hakkında fikirlerini belirtiyor.

Submit a Comment