Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Obezite Temelli Kronik Rahatsızlıklara FareWell’den Yeni Çözüm

Obezite Temelli Kronik Rahatsızlıklara FareWell’den Yeni Çözüm
Kubilay Han Uluerim

San Francisco merkezli FareWell, obeziteyi temel neden belirleyip kronik rahatsızlıkları önlemeye çalışan çevrimiçi programı için 8.5 milyon $ fon topladığını duyurdu. Yapılan fonlamayı destekleyen grup, şirketin kurucularından David Perry gibi bireysel yatırımcılardan oluşuyor.

FareWell, çeşitli dijital aygıtlar, sağlık koçluğu ve tüm gıdalardan oluşan diet programı sayesinde, kullanıcılarını sağlıklı beslenmeye teşvik ediyor. FareWell CEO’su Kevin Applebaum’un açıklamalarına göre, kullanıcılar iki haftada bir videolu veya sesli görüşme ile sağlık koçluğundan faydalanabiliyor. Ek olarak, bağlantılı dijital bir tartı ile devamlı kilo ölçümü yapılabiliyor ve bu veriler sağlık koçlarına gönderilebiliyor.

FareWell weekly plan

Bu özellikler bir kenara dursun, programın asıl önemli olan özelliği, FareWell’den Dr. Mark Berman’ın Harvard ve Culinary Institute of America danışmanlarının yardımıyla hazırladığı yemek planları. Söylenilene göre, uygulama içinde bulunan bu planlar, yemek hazırlama, alışveriş listeleri ve besin değerleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler içeriyor. Yemek planlarına uymak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için, kullanıcılar çeşitli testler, ödüller, hedefler ve yazı tabanlı bildirimler ile oyunlaştırılmış bir deneyim yaşıyorlar. Bu sayede, kullanıcılar bir yandan bilinçlenirken bir yandan da kalp-damar rahatsızlıkları, tansiyon, kolesterol ve vücut ağırlığına dayalı eklem problemleri riskini en aza indiriyor.

Submit a Comment