Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Onkologların Dijital Kullanımı ve Beklentileri

Onkologların Dijital Kullanımı ve Beklentileri
Ali Mahmut

Digital Insights Group, Onkoloji raporlarını açıkladı. Araştırmaya katılan Amerikan onkologlar, sağlık sektörüne yönelik dijital içerik ve hizmetleri yetersiz bulmakta.

Onkologların %62’si mobil cihazlar için sağlık hizmetleriyle ilgili daha fazla içerik istiyor ve bunu hemen istiyorlar. %38’i ; akıllı telefon, tablet bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarların hepsini kullanmakta. Yani Onkologların %38’i bu akıllı cihazların dördüne de sahip. Bu cihazlardan sadece birine sahip olanların oranı ise %18.

Ancak gene de video izleme konusunda masaüstü bilgisayarlarına başvuranların oranı %32.

Profesyonel amaçlar için en çok kullandıkları cihaz ise %40 ile akıllı telefonlar. Araştırmaya katılan onkologların %72’si YouTube, %57’si  Facebook ve %10’u Twitter kullanıyor.

Tablet cihaz kullanan onkologların %36’sı, bu cihazlar üzerinden hastalarına görsel materyaller sunmakta.

Gerçekten faydalı olacak bir uygulama bekleyen onkologların sadece %12‘si hastalarına reçete yazarken mobile ve tablet cihazlarında kullanabilecekleri sağlık uygulamalarını tavsiye ediyor.

Onkologlar içeriğe; mobil cihazlarından web üzerinden mi yoksa uygulamalar üzerinden mi ulaşacakları konusunda kararsız.

Araştırmaya katılan onkologların kullandıkları ve tercih ettikleri 3 uygulama;

Ekran Alıntısı

Web sitesi olarak tercih ettikleri 5 site ise;

Ekran Alıntısı-1

 

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment