Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pinterest’in İlaç Şirketleri Tarafından Kullanımı

Pinterest’in İlaç Şirketleri Tarafından Kullanımı
Can Aytı

Sanal bir “Dreamboard” olarak da adlandırılan Pinterest, 2011 yılının Mayıs ayında sosyal medyaya giriş yaparak her geçtiğimiz gün katlanarak büyüdü. Kullanıcılarının fotoğraf ve videolarını paylaşmalarına ya da yaygın adıyla “pin”lemelerine imkân sağlayan platform insanlara çevrimiçi panolarda bulunan görüntüleri ve videoları keşfetme imkânı sunuyor.

Son zamanlarda Pinterest’in ilaç şirketleri açısından daha fazla imkân sağlayabilmesi durumu göz önünde bulundurularak, birçok şirketin radarına girip gerçek bir ilgi odağına dönüşmüştür. Bu gözlem, Pinterest içerisinde bulunan büyük ilaç firmalarının sayısı ile de kanıtlanmakta.

Pinterest, yaptığı son güncelleme ile artık şirketlere “Join as a Business”(şirket olarak katıl) seçeneği sunuyor, ya da insanların şu an kullandıkları hesaplarını iş-dostu bir modele çevirmelerine olanak sağlıyor. Şirket hesapları, Pinterest sayfalarından analiz ve gelişmiş araçlara ulaşarak sayfalarının başarısını eş zamanlı olarak takip edebilecekler. Aynı zamanda yeni “Follow” butonu ile şirketler Pinterest sayfalarını kendi web sitelerine ekleyebilecekler.

Peki, ilaç firmaları bugün Pinterest dünyasında ne durumdalar? AstraZeneca gibi sadece alan adını elinde bulunduran firmaların yanı sıra, Pinterest ortamında aktif olarak bulunan diğer firmalar ise, kendi ürünleri ile ilgili içerikleri ve infografikleri paylaşarak kendi sayfalarını geliştirmek adına ileri adımlar atmakta.

Bayer: 547 takipçisi ile Pinterest’e katılan ilk ilaç firması olarak adlandırılan Bayer, genel olarak yaptığı etkinlikler ile ilgili içerikler paylaşıyor.

Boehringer Ingelheim: 669 takipçisi ile Pinterest’te bulunan en fazla takipçiye sahip ilaç firması, genel olarak paylaştığı içerikte akciğer kanserine odaklanmakta. Aynı zamanda da ilaç firmalarının bu platformu kullanarak nasıl bir farkındalık yaratabileceğini gösteren paylaşımlarda bulunuyor.

Novartis: 667 takipçisi ile daha çok nadir görülen hastalıklara dair infografikler paylaşan firma, #raredisease ve #infographic gibi hashtag kullanımına da özen gösteriyor.

Genentech: 548 takipçisi ve “We ♥ Science” adlı panosuyla, #nerdlove hashtagini kullanarak infografikler paylaşıyor.

Roche: 190 takipçisi ile “Under the Microscope” panosunda hastalıklara farklı gözden bakmayı sağlayan firma, paylaştığı içeriklerde mikroskobik görüntülerin renkli fotoğraflarını paylaşmakta.

 

Submit a Comment