Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Samsung ve AccendoWave Hastaların Acısını Dindirmeye Çalışıyor

Samsung ve AccendoWave Hastaların Acısını Dindirmeye Çalışıyor
Kubilay Han Uluerim

Nevada’daki Southern Hills Hospital, Samsung tabletler ve giyilebilir EEG okuyucular sayesinde, hastaların acı seviyesini ölçtüğü ve acıyı azaltmak için dikkat dağıtan öğeler kullandığı deneyini başarıyla sonlandırdı.

Samsung, AccendoWave ve Southern Hills ortaklığıyla gerçekleştirilen deney, çocuk ve yetişkin 1000 hastanın katılımıyla gerçekleşti. Deneyde Samsung Knox toolkit kullanılarak modifiye edilmiş Galaxy tabletler ve markası belirtilmemiş bir EEG okuyucu kullanıldı. Tablet ve EEG okuyucu bant, hastanenin geleneksel 10 puanlık değerlendirme sisteminin yerini aldı.

Belirtilene göre, EEG teknolojisi sayesinde sensörler hastanın acı seviyesini ölçüp ekranda görüntüleyebiliyor. Hasta, daha sonra bu veriyi onaylayıp doktorlara ve hemşirelere yollayabiliyor. Tablet, aynı zamanda hastanın rahatlık seviyesine göre belirlenen bir grup video ve müzik içeriğine de sahip.

“Teknoloji, hastanın rahatsızlık seviyesini ölçerek, her kişiye özel rahatlama içerikleri tanımlıyor. Daha sonra, hastanın istekleri doğrultusunda değişerek sürekli uyum sağlayabiliyor” diyor AccendoWave CEO’su Martha Lawrence.

Submit a Comment