Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Türkiye Alzheimer Derneği “Bir Dokunuş Yeter” Fotoğraf Albümünü Yayımladı

Türkiye Alzheimer Derneği “Bir Dokunuş Yeter” Fotoğraf Albümünü Yayımladı
Alperen Sözen

Türkiye Alzheimer Derneği, Facebook hesabı üzerinden açtığı bir fotoğraf albümünde Alzheimer hastaları ve yakınlarının mutlu anlarını bir araya getiriyor. Türkiye’nin her yerinden gelen fotoğraflarla, sosyal medya üzerinde hasta yakınlarının birbiriyle etkileşime geçmesini sağlayan dernek, hastaların ve hasta yakınlarının yanında olmaya devam ediyor.

alz

Özellikle hasta yakınlarının bu zorlu süreçte destek alması son derece önemli. Bunun farkında olan derneğin yaptığı çalışma, ortak bir alan yaratarak hasta yakınlarını birleştiriyor. Her hasta yakını kendi farklı hikayesini, hastalıkla mücadeleyi ve Alzheimer’lı yakınlarına nasıl sevgiyle yaklaştıklarını fotoğraflarıyla beraber paylaşıyor. Dokunmanın ve sevginin gücüne inanan hasta yakınlarının paylaştıkları fotoğraflar, Alzheimer’lı yakınlarıyla geçirdikleri mutlu anlardan oluşuyor.

“Annem 8 senedir Alzheimer hastası ve bize sıcaklığı yetiyor. Dokunursun her şey değişir…”

Fotoğraf göndermek için yapılması gerekenleri yine Facebook üzerinden bir notla paylaşan derneğin fotoğraf albümü, katkıda bulunmak isteyen herkese açık.

Derneğin albüme fotoğraf yollamak isteyenlere gösterdiği yol haritası ise şöyle:

• Alzheimer hastanızla çekilmiş fotoğrafınızı, Facebook üzerinden özel mesaj yoluyla bize ulaştırabilirsiniz.
• Fotoğrafınızla beraber, iletmek istediğiniz mesajınızı da bize yollayabilirsiniz. Böylece, fotoğrafınızla birlikte mesajınızı da ailemizle paylaşmış olacağız.
• Fotoğraflarınız; albüme yüklendikten sonra, Facebook sayfamızda sizin ve Alzheimer hastası yakınınızın ad ve soyad bilgileri, varsa iletmek istediğiniz notunuzla beraber yayınlanacaktır.

Bir Dokunuş Yeter – Sizden Gelenler isimli fotoğraf albümüne buradan ulaşmanız mümkün.

Submit a Comment